Tylko w ciągu ostatnich kilku dni w ręce grodziskich policjantów wpadło 3 kierowców, którzy swoim zachowaniem stwarzali poważne zagrożenia na drogach. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą nie tylko za niebezpieczną jazdę. Jeden z nich miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a u dwóch funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Dodatkowo 32–latek wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Eliminowanie takich osób z ruchu to ważny element poprawy bezpieczeństwa drogowego.

Grodziscy policjanci podczas każdej służby reagują na niebezpieczne zachowania kierowców na drogach. Często ich czujne oko wypatruje tych, wobec których trzeba podjąć także inne czynności, niż mandat karny za wykroczenie drogowe. Tak było w przypadku trzech mężczyzn zatrzymanych w ostatnim czasie.

Uwadze funkcjonariuszy drogówki nie umknęła chwila, w której kierowca toyoty wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych w Maryninie. Po zatrzymaniu auta okazało się, że kierujący nim 41-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna nie mógł kontynuować podróży, a za złamanie zakazu odpowie przed sądem.

Policjanci pełniący służbę patrolową na terenie jaktorowskiej gminy zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, który nie utrzymywał stałego toru jazdy. Już podczas kontroli kierowcy funkcjonariusze wiedzieli, że on i pasażer pojazdu mają coś do ukrycia. Obaj mężczyźni nerwowo szukali czegoś w aucie. Szybko wyszło na jaw, że 32-latek ma w organizmie ponad promil alkoholu, a w samochodzie jest fifka z marihuaną i torebka z amfetaminą. Kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalają, do kogo nalażały znalezione narkotyki i czy kierowca nie był pod ich wpływem.

Kolejnego dnia inna załoga patrolowa zauważyła bmw, które z piskiem opon wjeżdżało na rondo w Grodzisku Maz. Podczas kontroli kierowca zbyt często wkładał ręce do kieszeni. Czujni policjanci znaleźli tam opakowanie z amfetaminą. 27-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W tym przypadku także wyniki badania krwi odpowiedzą na pytanie, czy kierował samochodem po ich zażyciu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: