Zapraszamy na Noc Muzeów 2022 w Muzeum Dulag 121

Z radością zapraszamy na europejskie święto muzeów, czyli na coroczną Noc Muzeów, która odbędzie się w Muzeum Dulag 121 już 14 maja. Misją Muzeum Dulag 121 jest pielęgnowanie pamięci, zbieranie informacji i dokumentowanie wiedzy o losach wypędzonych oraz ofiarności i poświęceniu tych, którzy udzielali im pomocy, a także popularyzacja historii Pruszkowa i okolic. W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Dulag 121 będzie można zapoznać się nie tylko  ze stałą ekspozycją muzealną, ale również z wystawą planszową poświęconą historii cyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie.

W Muzeum Dulag 121 na jeden dzień zagości również Mobilne Muzeum z Rowerów z Radomia, które zaprezentuje kolekcje zabytkowych bicyklów i zapewni wyśmienitą zabawę dla najmłodszych gości. Muzeum będzie czynne od 17:00 do północy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

W programie:

  • 17. – 24. – zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Dulag 121 i wystawy planszowej poświęconej historii  cyklizmu i Towarzystwa Cyklistów w Pruszkowie
  • 17. – 24. – prezentacja zabytkowych rowerów przygotowana przez Mobilne Muzeum Rowerów
  • 17. – 20. – atrakcje dla dzieci zorganizowane przez Mobilne Muzeum Rowerów i animatorów Muzeum Dulag 121
  • 17. – 21. – bezpłatny serwis rowerowy
  • 18. – 22. - spotkania ze sportowcami i pasjonatami dwóch kółek
  • 21. i 23.– nocne spacery po terenie dawnych Warsztatów Kolejowych i byłego obozu Dulag 121

W czasie trwania Nocy Muzeów będzie można nabyć publikacje wydane przez Muzeum Dulag 121.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.dulag121.pl,  na muzealnym profilu  FB i Instagramie oraz na profilu FB Pruskoviana.

Zapraszamy!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: