Na godzinę 16.00, 14 grudnia br. władze Żabiej Woli zorganizowały spotkanie informacyjne dla mieszkańców w sprawie konsultacji CPK.

30 listopada rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące projektu dokumentu pn. Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. Jak możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronach żabiowolskiego magistratu:

Konsultowany dokument nie wnosi nic nowego w odniesieniu do wersji z początku roku. W dalszym ciągu nasza gmina objęta jest w całości korytarzem drogowym i częściowo korytarzem kolejowym. Dokument też nie przedstawia w jaki sposób sama lokalizacja lotniska będzie miała realne oddziaływanie na teren gminy.
W związku z tym stanowisko Wójta przedstawione w marcu nie mogło ulec zmianie i w dalszym ciągu wyraża swój sprzeciw wobec rozwiązań przyjętych w projekcie dokumentu.

Władze gminy zwracają się do wszystkich zainteresowanych udziałem w konsultacjach do skorzystania z formularza uwag i wniosków przygotowanego przez CPK. Konsultacje potrwają do 31 grudnia 2020 r.

Formularz zostanie zamieszczony wraz z instrukcją wypełniania na naszej stronie internetowej jak również w siedzibie urzędu.

Dla osób, które nie skorzystają z elektronicznej drogi przesłania formularza zostanie udostępniona w urzędzie odrębna urna, do której będzie możliwość złożenia uwagi. Wszystkie zebrane formularze zostaną przekazane do siedziby CPK. Ważną kwestią przy wypełnianiu formularza jest potwierdzenie, że zapoznaliście się Państwo z klauzulą RODO, gdyż bez tego potwierdzenia uwaga nie zostanie rozpatrzona.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym wideo w dniu 14 grudnia br. o godz. 16:00 zorganizowanym przez Radnych Gminy Żabia Wola przy wsparciu technicznym Wójta - szczegóły techniczne niebawem.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: