Konsultacje CPK – dobrowolne, ale bardzo ważne

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła w dniach 15 – 30 czerwca 2022 r. konsultacje społeczne. Czego dotyczą i jaki mogą mieć wpływ? Czy warto wziąć w nich udział?

Konsultacje CPK w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania to kolejny etap prac spółki nad powstaniem tej megainwestycji. Niestety dla mieszkańców zachodniego Mazowsza informacja o budowie nowego lotniska nie jest dobra, ponieważ może zniszczyć ich dotychczasowe miejsce życia. Jeżeli plany weszłyby w życie, to tereny mieszkalne cechujące się dużą naturalnością zmieniłyby się w jeden wielki plac budowy, aby finalnie stać się miejscem dla ciężkiego transportu kolejowego i drogowego.

Ze względu na brak zgody co do takiej przemiany gminy Jaktorów, Wójt Maciej Śliwerski zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w przedmiotowych konsultacjach. Można napisać własny wniosek i złożyć go bezpośrednio w spółce CPK (więcej informacji na stronie cpk.pl/lokalizacja) lub skorzystać z gotowego, który został przygotowany przez Urząd Gminy Jaktorów. W drugim przypadku dokument do uzupełnienia w imię, nazwisko, adres i podpis można pobrać w Punkcie obsługi mieszkańców urzędu, w bibliotekach gminnych w Jaktorowie i Międzyborowie lub u swojego Sołtysa. Ważne jest aby zrobić to przed 30 czerwca, ponieważ właśnie do tego dnia trwają konsultacje.

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: