CPK przedłuża dobrowolne konsultacje społeczne

Spółka CPK zdecydowała o przedłużeniu dobrowolnych konsultacji społecznych. Mieszkańcy mogą przez kolejny tydzień zgłaszać uwagi w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. To kolejny ruch spółki, w którym wsłuchuje się w uwagi lokalnych społeczności przy planowaniu inwestycji.

W związku z wciąż spływającymi uwagami CPK wydłuży konsultacje z dwóch do trzech tygodni. Łącznie potrwają one do 7 lipca br. Zgłoszenia można wciąż przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej konsultacje.cpk.pl. W Centrum Kultury Żyrardów spółka uruchomi ponownie punkt konsultacyjny, w którym asystenci pomogą mieszkańcom zgłosić swoje uwagi. Punkt będzie czynny we wtorek i środę, 5 i 6 lipca w godzinach 10-18.

Z zebranych poprzez dobrowolne konsultacje społeczne opinii powstanie raport, który zostanie opublikowany na stronie internetowej spółki. Głosy mieszkańców zostaną również uwzględnione w raporcie oceny oddziaływania na środowisko składanym wraz z wnioskiem o decyzję środowiskową do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, co będzie miało miejsce w III kwartale br.

Wariant inwestorski Portu Solidarność i węzła kolejowego ogłoszony w połowie czerwca br. znajduje się na terenie 9 gmin: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów (pow. grodziski), Nowa Sucha i Teresin (pow. sochaczewski), Błonie (pow. warszawski zachodni) oraz Radziejowice, Wiskitki i Żyrardów (pow. żyrardowski), z czego w minimalnym zakresie dla Błonia (łącznica węzła kolejowego), Nowej Suchej (przełożenie linii wysokiego napięcia), Radziejowic (łącznica węzła kolejowego i bocznica kolejowa) i Żyrardowa (łącznica węzła kolejowego).

Wariant inwestorski w wersji interaktywnej jest dostępny na stronie internetowej spółki CPK.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: