Centralny Port Komunikacyjny podpisał kolejną umowę dotyczącą wsparcia OSP. Tym razem ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy otrzymają strażacy z Nowych Kozłowic. Wcześniej CPK dofinansował cztery jednostki z gminy Wiskitki (OSP Aleksandrów, OSP Nowy Drzewicz, OSP Guzów i OSP Jesionka).

OSP Nowe Kozłowice jest położone w bezpośrednim otoczeniu przyszłej inwestycji lotniskowej. Drużyna pożarnicza jeździ do zdarzeń zarówno w gminie Wiskitki, jak i w Żyrardowie oraz uczestniczy w akcjach na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 50.

Zgodnie z umową CPK dofinansuje zakup nowego pojazdu kwotą 1,5 mln zł. Aktualnie  jednostka dysponuje dwoma wozami, w tym jednym z  1993 roku. Niestety, trzydziestoletni Jelcz wymaga ciągłych napraw. Co więcej, w wyniku awarii i braku dostępnych części, był nieczynny przez sześć miesięcy w 2022 roku, a to znacząco wpłynęło na możliwości ratownicze jednostki.

Dzięki wsparciu Centralnego Portu Komunikacyjnego do strażaków z Nowych Kozłowic trafi nowy wóz, który zastąpi używany przez nich dotąd, wysłużony i awaryjny pojazd. Dzięki temu ochotnicy będą mogli jeszcze sprawniej nieść pomoc mieszkańcom gminy Wiskitki i okolic. Cieszymy się, że nasza spółka ma swój wkład w unowocześnianie lokalnych jednostek OSP – mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia w spółce CPK.

W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) spółka CPK prowadzi aktywne i zróżnicowane działania. Oprócz programu wsparcia dla OSP z gmin Baranów, Teresin i Wiskitki, jest to m.in. Program Sportowy CPK skierowany do lokalnej społeczności – m.in. szkół podstawowych, klubów sportowych oraz trenujących w nich dzieci i młodzieży. Co więcej, Centralny Port Komunikacyjny wsparł finansowo budowę lądowiska dla śmigłowców dla potrzeb Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, przekazał środki dwóm placówkom opiekuńczo-wychowawczym „Atria” w Sochaczewie oraz dofinansował zakup karmy, paszy, usług weterynaryjnych i niezbędne remonty dla Fundacji Kraina Zwierząt z gminy Baranów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: