W miniony weekend, z okazji Dnia Dziecka w postindustrialnej przestrzeni Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie odbyło się II Żyrardowskie Spotkanie Modelarzy Kolejowych. Już pierwsza edycja zachwyciła nas prezentowanymi makietami, które na tej, były jeszcze dłuższe i bardziej szczegółowe. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji.

W zabytkowych halach Muzeum Lniarstwa mogliśmy zobaczyć 120 metrową makietę modułową w skali H0 - 1:87, obrazującą realne stacje i szlaki kolejowe. Po torach jeździły niezliczone pociągi, prowadzone przez pasjonatów, zgodnie z zasadami  ruchu na prawdziwych szlakach.

Makieta przyciągała dorosłych i hipnotyzowała dzieci, które od perfekcyjnie wykonanych miniatur budynków, ludzi, pojazdów czy zwierząt nie mogły oderwać wzroku.

Zafascynowani wystawą modelarze mogli skonsultować swoje spostrzeżenia i poszerzyć swoją wiedzę podczas profesjonalnych konsultacji modelarskich, oraz zakupić modele i akcesoria renomowanych firm.

Nie zabrakło też atrakcji dla młodszych uczestników. Każdy mógł przejechać się kolejką parkową „Pecna” i wprawiać się w sterowaniu pociągami kolejki ogrodowej w skali G. Wielką atrakcją, jak zawsze podczas wizyty w Muzeum Lniarstwa była Industrialna zagroda.

Organizatorem wydarzenia był Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski. Grupa ta funkcjonuje w branży modelarstwa kolejowego od 2015 roku, aktywnie angażując się w wystawach modelarskich organizowanych na terenie całej Polski.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: II edycja Żyrardowskich Spotkań Modelarzy Kolejowych za nami


To może Cię zainteresować: