15 transakcji znalezioną kartą

Grodziscy policjanci ustalili i zatrzymali osobę, która przywłaszczyła sobie znaleziony portfel i 15 razy płaciła za zakupy znajdującą się w nim kartą. W ustaleniu 19-latka pomógł monitoring placówki, w której młody człowiek dokonał jednej z transakcji. Piotr W. usłyszał zarzut kradzieży z karty ponad 500 złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze w zawieszeniu.

Poszukiwania sprawcy kradzieży pieniędzy z zagubionej karty płatniczej rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu takiego przestępstwa przez pokrzywdzonego. Grodziscy policjanci szybko przeanalizowali wszystkie transakcje dokonane kartą i zbierali informacje o osobach, które 15 razy mogły płacić nią w różnych miejscach. Podczas wnikliwych ustaleń kryminalni wytypowali młodego mężczyznę, który nagrał się na monitoringu jednej z placówek handlowych. Ustalenie danych mężczyzny nie trwało długo.

Policjanci zatrzymali 19-latka, który przyznał się do znalezienia portfela i dokonywania transakcji kartą płatniczą. Piotr W. usłyszał zarzut kradzieży pieniędzy z karty. Mężczyzna skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu za popełnione przestępstwo. Kradzież zagrożona jest karą nawet 5 lat więzienia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: