W dniu 28 marca 2012 do Grodziska przyjechał drugi z 14 zamówionych przez WKD składów EN97. Po kilku dniach odbiorów, w pierwszy kurs wyjechał 3 marca. W pociągu miano wprowadzić wiele zmian postulowanych przez podróżnych i tu duża niespodzianka... nie zmieniło się prawie NIC!

Podczas uroczystego przekazania, w dniu 17 lutego 2012 roku, pierwszego pociągu, na konferencji prasowej zarząd WKD chwalił się licznymi opiniami podróżnych, dotyczących nowego pociągu. Wszystkie postulaty miały być zrealizowane. Niestety jak to często u nas w kraju bywa konsultacje społeczne, konsultacjami, a życie życiem.

Poza dodaniem po jednej rurce po środku każdej pary drzwi, wnętrze wagonu praktycznie się nie zmieniło. Nie zmieniono krytykowanego chyba przez wszystkich podróżnych układu siedzeń, za wąskich schodów w tylnej części pojazdów, ani ułożenia poręczy.

Nasuwa się pytanie czy prośba do pasażerów o przesłanie opinii na temat nowych pociągów była tylko PR'owym zagraniem spółki, czy po prostu nie spodziewano się tak negatywnych opinii? Dlaczego na konferencji prasowej obiecywano zmianę układu wnętrza i realizację wszystkich postulatów, a w praktyce prawie niczego nie zmieniono?

Niestety po wielkim szumie i dobrym przykładzie pozostał jedynie niesmak i rozczarowanie, zwłaszcza wśród ludzi, którzy starali się poświecić swój czas i na prośbę zarządu WKD wysyłali swoje opinie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować:

Od piątku, 9 sierpnia br. w pociągach i przy okienkach kasowych WKD dostępny będzie nowy produkt zachęcający do przejazdów pociągami spółki w połączeniu z możliwością rozwoju aktywnych form wypoczynku i wypełniania wolnego czasu. Tym razem chcemy skłonić pasażerów i mieszkańców do przejazdów pociągami WKD wraz ze swoimi pupilami i aktywnego spędzania z nimi czasu. Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem”, podobnie jak opublikowana w ubiegłym roku mapka rowerowa, zawiera trasy o różnym stopniu trudności. Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, posiada informacje dotyczące bezpieczeństwa zwierząt oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Nowa mapa jest elementem promującym wprowadzoną od początku bieżącego roku ofertę „bezpłatny przewóz psa w weekendy i święta”.

Opracowanie nowego instrumentu w postaci mapy, na której zaznaczono wiele okolicznych obiektów o istotnym znaczeniu kulturalnym, a także turystyczno-krajoznawczym umożliwi popularyzację naszej sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej oraz znacząco uatrakcyjni możliwość połączenia podróży pociągami WKD z aktywnymi formami wypoczynku w plenerze dla miłośników turystyki pieszej i zwierząt. Wzorem obowiązującej od dłuższego czasu możliwości nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD, wyszliśmy również w analogicznym zakresie naprzeciw oczekiwaniom podróżnych będących miłośnikami zwierząt. Nieodmiennie staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami, ułatwiając równocześnie przemieszczanie się pomi Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem - od 9 sierpnia