Grodzisk Mazowiecki rozpoczął obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, razem z całym krajem. 1 sierpnia o godzinie „W” (17:00) zawyły syreny, a następnie odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, w kościele pw. św. Anny. Po mszy mieszkańcy przeszli pod tablicę w Miejscu Straceń, na grodziskim Placu Wolności, gdzie delegacje złożyły kwiaty. To jednak nie koniec uroczystości i również dziś zapraszamy na wyjątkowo ciekawe wydarzenia.

Podczas uroczystości 1 sierpnia przedstawicielką Sejmu RP biorącą udział w grodziskich obchodach była poseł Kinga Gajewska, która złożyła wiązankę wraz z generałem brygady Arturem Kołosowskim. W swoim przemówieniu burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił o udziale mieszkańców Grodziska w powstaniu. Głos zabrała również poseł Kinga Gajewska. Mówiła o odwadze i ofiarności powstańców oraz znaczeniu wydarzenia dla dzisiejszej Polski, a radny miejski Łukasz Lewandowski odczytał list od ministra Mariusza Błaszczaka. Nie zabrakło oczywiście kombatantów, którym wszyscy dziękowali gromkimi oklaskami.

Dziś Grodzisk kontynuuje obchody. O 17:00 w Miediatece rozpoczyna się „Historyczna gra plenerowa – Powstanie `44”, a o 20:00 w Parku Skarbków koncert piosenek partyzanckich i wojskowych z okresu okupacji pn. „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grodziskie obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego również dziś


To może Cię zainteresować: