Jak poinformował nas jeden z naszych czytelników, dziś przed południem do Grodziska Maz. przyjechały dwa ostatnie z czternastu zamówionych w PESA Bygdoszcz pociągów. Producent dostarczył wszystkie pociągi w terminie.

Nie jest to jednak koniec wymiany taboru WKD. W ostatnim czasie WKD udało się pozyskać także środki z funduszów szwajcarskich na zakup kolejnych 6 składów. Postępowanie przetargowe na zakup kolejnych pojazdów prawdopodobnie ogłoszone będzie do końca I kwartału 2013 r. Pytany o szczegóły Krzysztof Kulesza poinformował:

Ogólna koncepcja przyjęta dotychczas dla taboru eksploatowanego na linii WKD najprawdopodobniej pozostanie bez większych zmian, jednakowoż z punktu widzenia podróżnych zamierzamy wprowadzić pewne zmiany w odniesieniu do wyposażenia przestrzeni pasażerskiej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować:

Od piątku, 9 sierpnia br. w pociągach i przy okienkach kasowych WKD dostępny będzie nowy produkt zachęcający do przejazdów pociągami spółki w połączeniu z możliwością rozwoju aktywnych form wypoczynku i wypełniania wolnego czasu. Tym razem chcemy skłonić pasażerów i mieszkańców do przejazdów pociągami WKD wraz ze swoimi pupilami i aktywnego spędzania z nimi czasu. Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem”, podobnie jak opublikowana w ubiegłym roku mapka rowerowa, zawiera trasy o różnym stopniu trudności. Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, posiada informacje dotyczące bezpieczeństwa zwierząt oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Nowa mapa jest elementem promującym wprowadzoną od początku bieżącego roku ofertę „bezpłatny przewóz psa w weekendy i święta”.

Opracowanie nowego instrumentu w postaci mapy, na której zaznaczono wiele okolicznych obiektów o istotnym znaczeniu kulturalnym, a także turystyczno-krajoznawczym umożliwi popularyzację naszej sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej oraz znacząco uatrakcyjni możliwość połączenia podróży pociągami WKD z aktywnymi formami wypoczynku w plenerze dla miłośników turystyki pieszej i zwierząt. Wzorem obowiązującej od dłuższego czasu możliwości nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD, wyszliśmy również w analogicznym zakresie naprzeciw oczekiwaniom podróżnych będących miłośnikami zwierząt. Nieodmiennie staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami, ułatwiając równocześnie przemieszczanie się pomi Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem - od 9 sierpnia