Prezentujemy Państwu zdjęcia nowego pociągu, jaki bydgoska Pesa już wkrótce dostarczy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. To pierwszy z czternastu pojazdów, które zastąpią prawie wszystkie obecnie używane pociągi WKD.

Nowe pociągi dla WKD noszą oznaczenie 33WE. Będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring z podglądem w kabinie maszynisty i możliwością nagrywania, oraz system informacji pasażerskiej. Dzięki tej inwestycji będzie możliwe zastąpienie wszystkich obecnie używanych, ponad trzydziestoletnich składów EN-94.

Wbrew obawom, które pojawiły się po prezentacji schematu pojazdu, przestrzeń pasażerska pociągu jest bardzo obszerna. Zmieniony został układ miejsc w pociągu. Klasyczny układ 2+2 pozostał wyłącznie w środkowym członie. Pozostałe siedzenia są ustawione w systemie "metro".  Wagony otrzymały również dużo wyższe pudło pociągu - podniesiony sufit poprawi komfort oddychania w zatłoczonym pociągu.

Pierwszy nowy pociąg dla WKD będzie służył ocenie rozwiązań i wprowadzaniu ewentualnych poprawek, a także szkoleniu maszynistów. Dopiero w marcu przyszłego roku Pesa dostarczy drugi pojazd, a kolejne - po dwa miesięcznie. Wszystkie pociągi zostaną dostarczone do 30 września przyszłego roku.

Przeczytaj pełną treść artykułu

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Pociąg 33WE dla WKD prawie gotowy!


To może Cię zainteresować:

Od piątku, 9 sierpnia br. w pociągach i przy okienkach kasowych WKD dostępny będzie nowy produkt zachęcający do przejazdów pociągami spółki w połączeniu z możliwością rozwoju aktywnych form wypoczynku i wypełniania wolnego czasu. Tym razem chcemy skłonić pasażerów i mieszkańców do przejazdów pociągami WKD wraz ze swoimi pupilami i aktywnego spędzania z nimi czasu. Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem”, podobnie jak opublikowana w ubiegłym roku mapka rowerowa, zawiera trasy o różnym stopniu trudności. Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, posiada informacje dotyczące bezpieczeństwa zwierząt oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Nowa mapa jest elementem promującym wprowadzoną od początku bieżącego roku ofertę „bezpłatny przewóz psa w weekendy i święta”.

Opracowanie nowego instrumentu w postaci mapy, na której zaznaczono wiele okolicznych obiektów o istotnym znaczeniu kulturalnym, a także turystyczno-krajoznawczym umożliwi popularyzację naszej sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej oraz znacząco uatrakcyjni możliwość połączenia podróży pociągami WKD z aktywnymi formami wypoczynku w plenerze dla miłośników turystyki pieszej i zwierząt. Wzorem obowiązującej od dłuższego czasu możliwości nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD, wyszliśmy również w analogicznym zakresie naprzeciw oczekiwaniom podróżnych będących miłośnikami zwierząt. Nieodmiennie staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami, ułatwiając równocześnie przemieszczanie się pomi Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem - od 9 sierpnia