Pierwszy nowoczesny pociąg WKD - EN95, zwany przez niektórych „perłą”, wrócił do Grodziska po naprawie rewizyjnej. Naprawy wraz z modernizacją podjął się producent – bydgoska PESA.

Prace, oprócz standardowych czynności z zakresu naprawy rewizyjnej, obejmowały zabudowę nowej aparatury elektrycznej, dostosowującej do zasilania napięciem 3 kV, zmiany zasilania grzejników, zabudowy kamer szlakowych, urządzeń do zliczania pasażerów i do łączności bezprzewodowej. Wymieniono również pokryć siedzeń.

Pociąg został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. i miał wrócić do grodziskiej zajezdni 27 września 2014 r.  Niestety, termin ten okazał się nierealny do spełnienia. Skład ten był pierwszym nowoczesnym pociągiem wykonanym przez PESĘ i jedynym z tej serii. Na grodziskie tory wrócił dziś z ponad rocznym opóźnieniem. Nie zacznie też od razu wozić pasażerów, gdyż musi jeszcze przejść procedury odbiorcze w grodziskiej zajezdni.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować:

Od piątku, 9 sierpnia br. w pociągach i przy okienkach kasowych WKD dostępny będzie nowy produkt zachęcający do przejazdów pociągami spółki w połączeniu z możliwością rozwoju aktywnych form wypoczynku i wypełniania wolnego czasu. Tym razem chcemy skłonić pasażerów i mieszkańców do przejazdów pociągami WKD wraz ze swoimi pupilami i aktywnego spędzania z nimi czasu. Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem”, podobnie jak opublikowana w ubiegłym roku mapka rowerowa, zawiera trasy o różnym stopniu trudności. Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, posiada informacje dotyczące bezpieczeństwa zwierząt oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Nowa mapa jest elementem promującym wprowadzoną od początku bieżącego roku ofertę „bezpłatny przewóz psa w weekendy i święta”.

Opracowanie nowego instrumentu w postaci mapy, na której zaznaczono wiele okolicznych obiektów o istotnym znaczeniu kulturalnym, a także turystyczno-krajoznawczym umożliwi popularyzację naszej sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej oraz znacząco uatrakcyjni możliwość połączenia podróży pociągami WKD z aktywnymi formami wypoczynku w plenerze dla miłośników turystyki pieszej i zwierząt. Wzorem obowiązującej od dłuższego czasu możliwości nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD, wyszliśmy również w analogicznym zakresie naprzeciw oczekiwaniom podróżnych będących miłośnikami zwierząt. Nieodmiennie staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami, ułatwiając równocześnie przemieszczanie się pomi Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem - od 9 sierpnia