Od niepamiętnych czasów na przyjeździe WKD na ul. Nadarzyńskiej stoją zepsute sygnalizatory. Ostatnio wydały ostatnie tchnienie i zabłysły stałym czerwonym światłem, a zdezorientowani kierowcy nadaremnie wyczekiwali pociągów.

W niedzielę 17 marca 2013 r. napisał do nas w tej sprawie jednen z czytelników, opisując zamieszanie, które ma tam od kilku dni miejsce. Kierowcy zupełnie zdezorienotowani zatrzymywali się przed sygnalizacją i oczekiwali pociągu. Gdy ten przez dłuższy czas nie nadjeżdżał zauważali tabliczkę, że sygnalizacja jest nieczynna i jechali. Niejednokrotnie powodowało to korki na tej ruchliwej grodziskiej ulicy, jak i irytację kierowców mających świadomość awarii sygnalizatora.

Poinformowaliśmy o tym problemie rzecznika WKD Krzysztofa Klueszę i już 19 marca usunięto tę awarię zepsutego sygnalizatora, przywracając go do stanu poprzedniego.

- W dniu 19 marca, w godz. popołudniowych po wniesieniu interwencji przez użytkowników drogi (w tym m.in. za pośrednictwem lokalnych środków masowego przekazu) służby techniczne dokonały odłączenia elementów mogących mieć wpływ na zaistniałe nieprawidłowe wskazania urządzeń sygnalizacyjnych (wyświetlające się ciągłe światło na sygnalizatorze) - poinformował nas Krzysztof Kulesza.

Trudno jest nam w tej sytuacji działania WKD nazwać pełnym sukcesem. Okazuje się jednak, że przywrócenie sygnalizatora do pełnej sprawności nie jest kwestią prostą. Sygnalizator ten jest starą konstrukcją, do której nie ma już części zamiennych. Do czasu kompleksowej przebudowy systemu sterowania na tym przejeździe sygnalizatory powinny pozostać całkowicie wygaszone. Jak dowiedzieliśmy się, WKD ogłosiła jakiś czas temu przetarg na przebudowę sygnalizacji, ale żaden wykonawca się nie zgłosił. Niestety, zgodnie z prawem, nie można też zwyczajnie usunąć nieczynnego sygnalizatora z przejazdu z sygnalizacją.

Przejazd ten jest jednym z bardziej obciążanych. Miała już na nim miejsce poważna kolizja pociągu WKD z samochodem ciężarowym, dlategow imieniu wszystkich czakających tam na przejazd pociągów życzymy WKD szybkich sukcesów w pełnym usunięciu awarii sygnalizatora.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: