WKD uruchomiła pierwsze automaty biletowe!

Od soboty 16 czerwca 2012, na przystankach Pruszków WKD, Warszawa Salomea, Warszawa Raków i Warszawa Reduta Ordona, uruchomione zostały pierwsze biletomaty WKD, w których zakupić można bilety jednorazowe.

Wielu podróżnych WKD na mniejszych przystankach nie ma gdzie kupić biletów. Problem ten miały rozwiązać biletomaty montowane w nowych wagonach WKD i na przystankach, niestety do zeszłego weekendu były to jedynie powtarzane od wielu miesięcy obietnice.

W weekend uruchomione zostały pierwsze biletomaty. Niestety ustawione zostały na przystankach, gdzie z wyjątkiem Warszawa Reduta Ordona, prowadzona jest już sprzedaż biletów i w żaden sposób nie rozwiąże to problemów podróżnych z przystanków gdzie biletów dalej kupić nie można. Liczymy jednak na to, że nowe automaty pojawią się również w miejscach gdzie są najbardziej potrzebne.

System biletomatów na WKD jest świeżo uruchomiony i dla podróżnych otwarty został Punkt obsługi reklamacji biletów zakupionych w automatach biletowych WKD. Nie znajduje się on jednak w CZYNNYCH CAŁODOBOWO KASACH NA PRZYSTANKU WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD, a w Warszawie na stacji metro Świętokrzyska w pawilonie 1000E 2, Punkt czynny jest: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w soboty w godz. 8:00-13:00. tel. 22 656 41 00.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować:

Od piątku, 9 sierpnia br. w pociągach i przy okienkach kasowych WKD dostępny będzie nowy produkt zachęcający do przejazdów pociągami spółki w połączeniu z możliwością rozwoju aktywnych form wypoczynku i wypełniania wolnego czasu. Tym razem chcemy skłonić pasażerów i mieszkańców do przejazdów pociągami WKD wraz ze swoimi pupilami i aktywnego spędzania z nimi czasu. Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem”, podobnie jak opublikowana w ubiegłym roku mapka rowerowa, zawiera trasy o różnym stopniu trudności. Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, posiada informacje dotyczące bezpieczeństwa zwierząt oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Nowa mapa jest elementem promującym wprowadzoną od początku bieżącego roku ofertę „bezpłatny przewóz psa w weekendy i święta”.

Opracowanie nowego instrumentu w postaci mapy, na której zaznaczono wiele okolicznych obiektów o istotnym znaczeniu kulturalnym, a także turystyczno-krajoznawczym umożliwi popularyzację naszej sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej oraz znacząco uatrakcyjni możliwość połączenia podróży pociągami WKD z aktywnymi formami wypoczynku w plenerze dla miłośników turystyki pieszej i zwierząt. Wzorem obowiązującej od dłuższego czasu możliwości nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD, wyszliśmy również w analogicznym zakresie naprzeciw oczekiwaniom podróżnych będących miłośnikami zwierząt. Nieodmiennie staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami, ułatwiając równocześnie przemieszczanie się pomi Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem - od 9 sierpnia