Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjant z zatrzymanym mężczyzną. fot. KPP w Grodzisku Mazowieckim

Policjanci grodziskiej komendy ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o dokonanie zabójstwa. 29-latek w prokuraturze usłyszał zarzut popełnienia tego czynu z użyciem noża. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Działania grodziskich policjantów rozpoczęły się natychmiast po telefonicznej informacji o awanturze na jednej z posesji w gminie Baranów. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, leżącego przed domem. Niestety,  lekarz stwierdził zgon 46-latka. Zadaniem policjantów było ustalenie okoliczności i przyczyn śmierci mężczyzny. Szybko podjęte przez funkcjonariuszy czynności wskazywały na to, że w tragicznym zdarzeniu mógł brać udział 29-latek. Chwilę później nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany.

Ujawnione przez policjantów ślady i wykonane czynności pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 29-latkowi przez prokuratora zarzutu zabójstwa z użyciem noża. Decyzją Sądu Rejonowego w Żyrardowie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą 25 lat lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: