Grodziscy kryminalni zatrzymali Błażeja S. Mężczyzna zaatakował swojego pracodawcę zadając mu kilkanaście ciosów nożem w różne części ciała. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Policjanci zostali wezwani do miejscowości Zaręby, gdzie na jednej z ulic leżał zakrwawiony mężczyzna. Wezwane na miejsce pogotowie zabrało 43- latka do szpitala.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze ustalili, że 43-latek odwoził Błażeja S. do miejsca zamieszkania. W trakcie przejazdu poprosił on o zatrzymanie samochodu. Gdy tylko kierujący zatrzymał pojazd, sprawca zadał mu kilkanaście ciosów nożem, krzycząc że go zabije. Okaleczonego mężczyznę pozostawił w lesie, a sam zabrał samochód, pieniądze oraz karty bankomatowe ofiary, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci znając tożsamość sprawcy, od razu rozpoczęli poszukiwania. Błażej S. ukrywał się przed funkcjonariuszami. Został zatrzymany, gdy przyszedł do mieszkania ofiary, w celu odnalezienia kodów pin do skradzionych kart.
21-latek wskazał policjantom miejsce popełnienia przestępstwa oraz potwierdził, że to właśnie odnalezionym tam nożem zaatakował swojego pracowadcę.

Błażej S. prawdopodobnie usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: