Skuteczne działania grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w pobiciu. Obaj 27-latkowie usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania tego przestępstwa w charakterze chuligańskim. W domu jednego z nich policjanci znaleźli narkotyki oraz nabój do broni palnej. Popełniony wspólnie przez zatrzymanych czyn zagrożony jest karą nawet 4,5 roku więzienia.

W czasie wykonywania zadań służbowych grodziscy kryminalni pozyskali informację o dwóch osobach, które kilka dni wcześniej mogły dokonać pobicia mężczyzny na terenie miasta. Sprawcy mieli zaatakować pokrzywdzonego bez żadnego powodu oraz uderzać i kopać po całym ciele. Jeden z nich w trakcie ataku wyjął nóż, a drugi zabrał leżącą obok deskrolkę.

W wyniku skutecznych ustaleń i zebrania wielu materiałów policjanci wytypowali podejrzanych mężczyzn i natychmiast ich zatrzymali. Podczas przeszukania domu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli opakowanie z suszem roślinnnym oraz nabój do broni palnej. W  trakcie dalszych czynności odzyskali także skradzioną deskorolkę. Po intensywnie wykonywanych czynnościach dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili przebieg całego zdarzenia i udział zatrzymanych we wspólnym pobiciu pokrzywdzonego oraz pozostałe bezprawne działania obu 27-latków.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 6 zarzutów karnych. Wspólnie odpowiedzą za pobicie w charakterze chuligańskim, za co grozi im nawet po 4,5 roku pozbawienia wolności. Jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży deskorolki, posiadania środków odurzających oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Drugi z mężczyzn odpowie także za zmuszanie pokrzywdzonego do określonego zachowania poprzez groźbę użycia noża.  

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: