Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 27-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na początku września. Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec niego trzy miesięczny areszt. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku września na ul. Stalowej doszło do rozboju. Nieznany pokrzywdzonemu mężczyzna  najpierw uderzył go pięścią w twarz, kopał po ciele, a po czym ukradł plecak z rzeczami osobistymi i dokumentami.

Po otrzymaniu zgłoszenia sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego pruszkowskiej komendy. Funkcjonariusze prowadząc czynności operacyjnie wnikliwie analizowali każdy szczegół sprawy. Po kilku dniach ustaleń i typowania zatrzymali 27-letniego mężczyznę.

Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni ujawnili amfetaminę i mefedron.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy trafił do prokuratury. Tam podejrzany usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy oraz zarzut posiadania środków odurzających.

Na wniosek policjantów z pruszkowskiej komendy, do którego przychylił się prokurator, Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: