Aresztowany za przemoc wobec najbliższych

Żabiowolscy dzielnicowi na miejscu interwencji zatrzymali 44– latka, który kolejny raz wszczął awanturę wobec rodziców. Tym razem dodatkowo mężczyzna zagroził matce nożem i zażądał pieniędzy na alkohol. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi i dokonania rozboju. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci z posterunku w Żabiej Woli otrzymali zgłoszenie awantury domowej, jaką kolejny raz wszczął znany im mieszkaniec gminy. Natychmiast na miejsce pojechali dzielnicowi. Funkcjonariusze szybko ustalili, że chwilę wcześniej syn pokrzywdzonych zażądał od nich pieniędzy na alkohol i szarpiąc za włosy i przykładając nóż do szyi matki, groził jej pozbawieniem życia. Nietrzeźwy napastnik został zatyrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Podczas prowadzonych dalej czynności policjanci zebrali szczegółowe informacje na temat sytuacji w tej rodzinie. Szybko okazało się, że zatrzymany nie zmienił swojego zachowania, mimo odbytej kary za stosowanie przemocy wobec rodziców. Awantury z groźbami, wyzwiskami i przemocą fizyczną  powtarzały się od dnia opuszczenia przez niego miesiąc wcześniej zakładu karnego.

Zgromadzone materiały funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Pozwoliło to na przedstawienie 44-latkowi kolejnego zarzutu znęcania się nad najbliższymi w warunkach recydywy i dokonania rozboju wobec matki. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: