Zaledwie dwóch dni potrzebowali grodziscy kryminalni na ustalenie i zatrzymanie osób podejrzanych o dokonanie rozboju. Policjanci potwierdzili, że kobieta i dwóch mężczyzn zaatakowali pokrzywdzonego w hotelu i zabrali mu pieniądze i telefon. Cała trójka usłyszała zarzuty karne zagrożone nawet 12-letnim pozbawieniem wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. zastosował wobec nich tymczasowe areszty na 3 miesiące.

Intensywne działania operacyjne grodziskich kryminalnych już po dwóch dniach od zgłoszenia rozboju zaowocowały ustaleniem osób podejrzanych o udział w tym przestępstwie. Policjanci natychmiast pojechali pod jeden z adresów w sąsiednim powiecie, gdzie zatrzymali kobietę i mężczyznę. Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali również ich 48-letniego wspólnika. Zgromadzona dokumentacja trafiła do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Podczas prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili przebieg i okoliczności zdarzenia. Z zebranych materiałów wynikało, że 45-latka spotkała się w hotelu z poznanym niedawno mężczyzną. Gdy odkryła, że posiada on przy sobie dużą sumę pieniędzy, zadzwoniła po kolegów, aby go okraść. Dwaj mężczyźni obezwładnili pokrzywdzonego, używając gazu i metalowej pałki, a następnie zabrali mu około 30 tysięcy złotych i telefon komórkowy.

Kobieta i obaj mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania rozboju. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych do grodziskiego sądu. Wobec całej trójki zastosowany został ten środek zapobiegawczy na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: