Skuteczna praca grodziskich policjantów zakończyła się tymczasowym aresztowaniem 37-latka. Ustalony i zatrzymany przez kryminalnych mężczyzna usłyszał w grodziskiej Prokuraturze Rejonowej zarzut dokonania rozboju na szkodę 93-letniej kobiety. Za to przestępstwo grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany był wcześniej karany za podobny czyn i odpowie w warunkach recydywy.

Działania grodziskich policjantów rozpoczęły się natychmiast po zgłoszeniu starszej mieszkanki gminy o napaści na nią w jej domu i zabraniu pieniędzy przez nieznanego mężczyznę. Intensywna praca kryminalnych w tej sprawie pozwoliła na szybkie wytypowanie napastnika. Podejrzany przez kilka tygodni ukrywał się i zmieniał miejsca zamieszkania. Gdy tylko funkcjonariusze ustalili jego aktualny adres, pojechali go tam zatrzymać. Na miejscu zabezpieczyli elementy garderoby, które miał na sobie w dniu przestępstwa. 37-latek trafił do policyjnej celi.

Zgromadzone materiały z wykonanych przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledczych zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. Tam też zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju. Na wniosek prokuratury sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. 37-latek był wcześniej karany za podobny czyn i odpowie w warunkach recydywy.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: