Rozbójnik wpadł, gdy drugi raz przyszedł po pieniądze

Szybkie i skuteczne działania grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 35-latka podejrzanego o dokonanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna wpadł pod domem pokrzywdzonego. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty karne w warunkach recydywy. Decyzją sądu na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Grodziscy kryminalni rozpoczęli swoje działania natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozboju. W czasie rozmowy ze zgłaszającym ustalili, że sprawca wszedł w nocy do jego mieszkania i zażądał pieniędzy. Gdy ich nie otrzymał, bił i kopał pokrzywdzonego do czasu, aż ten wydał mu niewielką sumę. Na tym jednak nie zakończył swojego agresywnego zachowania. Zagroził właścicielowi, że podpali jego dom, gdy rano nie otrzyma kolejnej większej kwoty.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali informacje o sprawcy zdarzenia i wytypowali osobę, która mogła dokonać takich czynów. Następnie razem z pokrzywdzonym pojechali pod jego dom. Okazało się, że jest tam już także podejrzewany mężczyzna. Został on szybko rozpoznany przez zgłaszającego i zatrzymany.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. Doprowadzony tam 35-latek usłyszał zarzuty dokonania rozboju oraz stosowania gróźb bezprawnych w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Popełnione przez niego czyny zagrożone są karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: