Tymczasowym aresztowaniem na 3 miesiące zakończyły się działania grodziskich kryminalnych wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie rozboju na wiozącym go kierowcy. 21-latek został ustalony i zatrzymany przez policjantów już kolejnego dnia po zgłoszeniu przestępstwa. Pokrzywdzony odzyskał też wszystkie skradzione mu rzeczy. Zatrzymany odpowie za popełnienie rozboju z użyciem noża, za który grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Przed 3 w nocy grodziscy policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowości w jaktorowskiej gminie, gdzie mężczyzna potrzebował pomocy. Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że kierowca z firmy przewozowej chwilę wcześniej został napadnięty przez pasażera podczas kursu. Zgłaszający wyjaśnił, że mężczyzna przystawił mu nóż do szyi, na skutek czego wjechał do rowu. Na szczęście udało mu się uciec. Napastnik zabrał mu dwa telefony komórkowe, dokumenty, pieniądze i kluczyki od auta.

Grodziscy policjanci natychmiast rozpoczęli ustalenia i poszukiwania sprawcy rozboju. Już następnego dnia kryminalni wytypowali podejrzanego o ten czyn mieszkańca gminy. Gdy dotarli do jego miejsca zamieszkania, znaleźli tam rzeczy kierowcy taksówki. 21–latek został zatrzymany i osadzony w celi grodziskiej komendy.

Zebrane przez policjantów materiały trafiły do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Po ich rozpatrzeniu i przesłuchaniu zatrzymanego został złożony wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Żyrardowski sąd zastosował wobec 21–latka ten środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Za popełnienie rozboju z użyciem noża zgodnie z kodeksem karnym grozi mu pozbawienie wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: