Policjanci z Nadarzyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu oraz pieniędzy. Pojazd został odzyskany przez funkcjonariuszy, a zatrzymany 29-latek usłyszał w tej sprawie zarzuty i decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.

Do policjantów w Michałowicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży hondy w nocy z 2 na 3 stycznia. Pojazd skradziono z posesji na terenie Nowej Wsi.

Policjanci z Nadarzyna uzyskali informację, że pojazdem tym, po terenie Kań, porusza się  29-letni obywatel Ukrainy. Nadarzyńscy kryminalni 3 stycznia, weryfikując posiadaną wiedzę, przy przystanku wkd w Kaniach zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd. Za kierownicą siedział mężczyzna, który zachowywał się nerwowo. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania mężczyzny, potwierdzając informację, że jest to 29-letni obywatel Ukrainy.

Podczas przeszukania zatrzymanego w kieszeni spodni policjanci ujawnili susz roślinny, który po wstępnych badaniach okazał się marihuaną.

Odzyskany pojazd został przekazany właścicielowi.

W trakcie czynności procesowych okazało się, że zatrzymany ma na swoim koncie dwie kradzieże pieniędzy, których dokonał  w Strzeniówce oraz na terenie gminy Tarczyn. Pieniądze w łącznej kwocie 5200 zł, ukradł z kwater pracowniczych, gdzie wynajmował pokoje.

Praca dochodzeniowców z Nadarzyna i zgromadzony przez nich materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 4 zarzutów.

Sąd Rejonowy w Pruszkowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Areszt za kradzież samochodu i pieniędzy


To może Cię zainteresować: