Dozór za włamanie i kradzież

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w garażu podziemnym. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec 44-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Kilka dni temu nad ranem, mieszkaniec osiedla na ul. Wybickiego w Piastowie, poinformował dyżurnego o schowanych we wnęce pod schodami garażu podziemnego rzeczach, które mogą pochodzić z przestępstwa.

Na miejsce skierowano mundurowych, którzy pod schodami ujawnili spakowane w torbę różne rzeczy. Były to zestawy kluczy, noży, halogeny, rowerek dziecięcy oraz elektronarzędzia.

W trakcie czynności policjanci usłyszeli jak ktoś wchodzi na klatkę schodową. Na parterze zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych stał się bardzo nerwowy. Podczas legitymowania 44-latek przyznał się do kradzieży rzeczy z szaf w garażu podziemnym i do włamania do boksu. Rzeczy, które ujawnili policjanci przygotował do wyniesienia.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Piastowie.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał już na sumieniu podobne przestępstwa, dlatego usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec 44-lata środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Kradzież z włamaniem to przestępstwo za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: