Koniec włamańdo domów?

Dla wszystkich policjantów Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie oraz podległych komisariatów jednym z najważniejszych celów wykonywanej przez nas pracy jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu pruszkowskiego. Tym razem na uznanie „zapracowali” sobie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Policjanci WK KPP w Pruszkowie wykazali się czujnością, rozpoznaniem terenu oraz pracą operacyjną, która zaowocowała dokonaniem zatrzymania  dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie Pruszkowa.

Zatrzymani to dwaj obcokrajowcy, mężczyźni  w wieku  48  i 43- lat. W trakcie czynności przeszukania pojazdów dokonano zatrzymania przedmiotów, których posiadanie jest zabronione, które służyły lub mogły służyć do popełnienia przestępstwa.

W/w mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w PdOZ Piastów celem dalszych  czynności procesowych z ich udziałem. Kolejne czynności wykonywane były przez policjantów Wydziału Doch.-Śledczego KPP w Pruszkowie.

Jednemu z zatrzymanych mężczyzn obywatelowi Gruzji  został przedstawiony zarzut z art. 279 par. 1 kk. Za powyższe przestępstwo grozi odpowiedzialność karna do 10  lat  pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek Prokuratora  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi  Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: