Zatrzymaniem dwóch mężczyzn i odzyskaniem części ich łupów zakończyły się intensywne działania pruszkowskich i stołecznych policjantów. Mężczyźni usłyszeli 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Wobec obu sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenia kilku kradzieży z włamaniem w raszyńskiej gminie dały początek wzmożonym działaniom policjantów. Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy wspólnie ze stołecznymi policjantami prowadzili działania zmierzające do zatrzymania sprawców włamań na terenie gminy. W wyniku intensywnej pracy funkcjonariuszy, pruszkowscy patrolowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy „wracali” z włamania. Policjanci zauważyli mężczyzn kilka metrów od posesji, gdzie doszło do włamania. Podczas kontroli osobistej ujawnili przy nich przedmioty mogące służyć do przestępstwa tj.: łom, wkrętaki, latarki, rękawiczki. Obaj zostali zatrzymani.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania ujawnione zostały przedmioty w postaci zegarków i biżuterii, pochodzące z włamań. Kilka rzeczy odnaleziono także w jednym z warszawskich lombardów.

Dochodzeniowcy z Raszyna przeanalizowali podobne zgłoszenia dotyczące włamań i okazało się, że sposób działania  „włamywaczy” zawsze był ten sam. Mężczyźni wyważali okna, a następnie dokonywali kradzieży biżuterii i pieniędzy. Podejrzewa się, że ten sposób okradli 9 domów jednorodzinnych na terenie gminy w okresie od  grudnia do 11 stycznia.

Po zatrzymaniu i zebraniu całego materiału dowodowego dwaj obywatele Gruzji w wieku 39 i 32 lata usłyszeli 9 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo kradzieży z włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: