Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 55-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Nietrzeźwy mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy tuż po awanturze z konkubiną, w czasie której zranił ją nożem. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie napastnika. Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. zastosował wobec niego ten środek zapobiegawczy na 3 miesiące.

Policjanci grodziskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Milanówku, gdzie miało dojść do awantury między dwiema osobami. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę z ranami klatki piersiowej, której była już udzielana pomoc medyczna. Ranna w poważnym stanie trafiła do szpitala. Policjanci szybko zebrali  informacje o okolicznościach zdarzenia. Ustalili, że zranienia kobiety nożem dokonał jej konkubent, z którym razem spożywała alkohol. Mężczyzny nie było już na miejscu.

Po krótkich poszukiwaniach policjanci zatrzymali podejrzanego  w jego miejscu zamieszkania i osadzili w celi grodziskiej komendy. 55–latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Na wniosek prokuratury, grodziski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Popełnione przez zatrzymanego przestępstwo zagrożone jest nawet dożywotnim pozbawieniem wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: