19 czerwca, po wymuszonej pandemią przerwie, tradycyjnie w ostatni weekend roku szkolnego wrócił Zlot Rowerowy w Osinach. Jak za każdym razem, teraz także nie zabrakło emocji i dobrej zabawy.

- Mieliśmy przerwę w organizacji Rajdu Rowerowego ze względu na pandemię. Jednak w tym roku, po raz 10. wracamy i w strażnicy OSP w Osinach dużo się działo – mówił nam Robert Błaszczyk, animator sportu w Gminie Baranów. – W zlocie wzięło prawie 250 rowerzystów, którzy tradycyjnie wyruszyli z trzech różny miejsc, to jest OSP Boża Wola, OSP Kaski i OSP Baranów, by dotrzeć do Osin. Trasa liczyła około 12 km na każdym z odcinków. Zlot odwiedził też Starosta Grodziski Marek Wieżbicki, znany z zamiłowania do dwóch kółek.

Oprócz zmagań sportowych na wszystkich czekały liczne atrakcje w tym zabawa na dechach i konkursy dla małych i dużych. W losowaniu do wygrania było wiele nagród, a główną był rower ufundowany przez Wójta Gminy Baranów. Na jubileuszowe wydarzenie zaproszenie przyjęła także legenda piłki nożnej, uczestnik Mistrzostw Świata z ’74, ’78, ’82 i ’86 roku – Pan Władysław Żmuda, który prezentował swoją książkę.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zlot Osiny powraca


To może Cię zainteresować: