Akcja Rowerowy Maj rozpoczęta

4 maja 2022 r. ruszył Rowerowy Maj. W tym roku szkolnym w konkursie biorą udział  uczniowie wszystkich samorządowych szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Akcja będzie trwała do końca maja br.

Ponad 2 400 uczniów – użytkowników ekologicznych środków transportu rowerów, hulajnóg, rolek, deskorolek – będzie w maju aktywnie dojeżdżało do szkół. Dzięki samodzielnym lub wspólnym z rodzicami i rówieśnikami dojazdom uczniowie będą mogli lepiej poznać swoją okolicę, a także nabyć i utrwalić znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Codzienne dojazdy do szkoły to przede wszystkim ruch, a także działania proekologiczne – ograniczenie hałasu, redukowanie emisji spalin do środowiska. To również dobra motywacja dla uczniów do tego, aby nie opuścić ani dnia nauki - każda podróż zwiększa szansę na zdobycie nagrody indywidualnej jak i klasowej.

Konkurs został wsparty przez sponsorów, którzy już zadeklarowali ufundowanie atrakcyjnych nagród dla najaktywniejszych i najwytrwalszych uczniów.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: