Dobiegają końca prace przy wykończeniu nowej siedziby brwinowskiej Biblioteki. Obiekt robi bardzo dobre wrażenie i stanie się niewątpliwie jednym z najważniejszych obiektów w Brwinowie.

Przypomnijmy, że całkowita powierzchnia nowej biblioteki wyniesie ok. 1023 m2. Budynek będzie składał się z dwóch kondygnacji. Na parterze została zaprojektowana m. in. czytelnia prasy i czytelnia ogólna, oddział dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Na piętrze będą znajdować się pomieszczenia techniczne.

O pracach nad nową siedzibą biblioteki pisaliśmy już w 2020 r. Budowa rozpoczęła się w 2021 r. Niestety, z powodu braku postępu prac władze gminy musiały rozwiązać kontrakt z pierwotnym wykonawcą. Spowodowało to, że pierwotny termin zakończenia prac, ustalony na połowę zeszłego roku, okazał się nierealny.

Jeżeli wszystkie procedury odbiorowe przebiegną sprawnie, oddany budynek będzie dla Biblioteki prezentem gwiazdkowym lub najdalej noworocznym. Oficjalne otwarcie budynku odbędzie się jednak dopiero po przeniesieniu Biblioteki do nowej siedziby, prawdopodobnie po feriach zimowych.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: