Turniej Jednego Wiersza

Wielkimi krokami zbliża się finał V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Brwinowski Parnas”. Jego uroczysta gala w sobotę 6 listopada 2021 r. będzie okazją do tego, aby stanąć w szranki Turnieju Jednego Wiersza.

W Turnieju Jednego Wiersza mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 16 lat i zgłoszą jeden wiersz swojego autorstwa, który wcześniej nie był publikowany (to zastrzeżenie dotyczy również Internetu). Osoby niepełnoletnie powinny załączyć pisemną zgodę opiekunów prawnych na udział w turnieju. Organizator – Biblioteka Publiczna w Brwinowie – dopuszcza kilka sposobów zgłoszenia.

Wydrukowany wiersz w trzech kopiach, podpisany nazwiskiem lub pseudonimem autora, można przynieść lub przesłać listownie w terminie do 6 listopada 2021 r. na adres: Biblioteka Publiczna w Brwinowie, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów. Możliwe jest też skorzystanie z poczty elektronicznej – wiadomość wysłana na adres bibliotekawbrwinowie@tlen.pl powinna mieć w tytule wiadomości słowo TURNIEJ. Ostatnia możliwość to zgłoszenie bezpośrednio podczas trwania gali, ponieważ turniej polega na odczytaniu wierszy przez ich autorów.  Gala odbędzie się 6 listopada 2021 r. o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie przy ul. Wilsona 2. Zwycięzca, którego wybiorą jurorzy „Brwinowskiego Parnasu” – Danuta Barabasz, Rafał Różewicz i Paweł Majcherczyk, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł, a jego wiersz zostanie opublikowany w mediach papierowych i elektronicznych. Więcej informacji: tel. 608 078 126.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: