Na stronach Urzędu Marszałkowskiego została opublikowana informacja o przyznanych dotacjach. Prawie 2,8 mln zł trafi do gminy Brwinów.

W ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego gmina Brwinów otrzymała dotację w wysokości 2 794 715,03 zł z budżetu województwa mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie”. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 4 mln. zł.

Biblioteka Publiczna im. Władysława Wernera w Brwinowie aktualnie posiada swoje placówki w trzech miejscach. Główna siedziba biblioteki tymczasowo mieści się w budynku zlokalizowanym na tyłach Urzędu Gminy Brwinów na ulicy Grodziskiej 12. Oddział dla dzieci zlokalizowany jest przy ul. Kościuszki 1E w Brwinowie, natomiast w Otrębusach na ul. Wiejskiej 1 znajduje się filia biblioteki. Główna siedziba biblioteki została przeniesiona do obecnej lokalizacji w roku 2004, jednak z uwagi na zły stan techniczny oraz niewystarczającą powierzchnię budynku gmina podjęła szereg działań mających na celu budowę nowego obiektu. Efektem tego przedsięwzięcia było podpisanie 21 kwietnia bieżącego roku umowy na budowę nowego budynku biblioteki. Nowy budynek powstaje przy ulicy Grodziskiej 10A w Brwinowie i będzie posiadał dwie kondygnacje: parterową o powierzchni około 500 m kw. i małe około 60 m kw. piętro z przeznaczeniem na pomieszczenia techniczne. Na parterze znajdzie się m.in. czytelnia prasy, czytelnia dla dorosłych i dzieci, stanowiska komputerowe, sala wielofunkcyjna oraz pomieszczenia administracyjne. Przy nowej bibliotece powstanie też niewielki parking i wiata na rowery. Całość zostanie wybudowana w standardzie budynku energooszczędnego, zapewniając wysoki komfort użytkowania i znaczną redukcję kosztów funkcjonowania.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: