2 września w Żelechowie miało miejsce otwarcie Filii Gminnej Biblioteki Publicznej  w Żabiej Woli. Nowy obiekt na kulturalnej mapie gminy niewątpliwie chce się wyróżniać licznymi atrakcjami dla mieszkańców, o czym mogliśmy przekonać się podczas otwarcia.

Już na samym starcie poznaliśmy wiele z atrakcji, które będą czekać na mieszkańców. Z jednej strony widzimy tu nawiązanie do tradycyjnych form, takich jak – oczywiście książki, ale też liczne planszówki, z drugiej strony mieliśmy okazję obcować z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, jak programowalne roboty i sztuczna inteligencja. Każda z tych form zabawy przyciągnęła licznie przybyłych młodych entuzjastów. - Nigdy w życiu nie otwierałem biblioteki, ani jej filii, w związku z czym poprosiłem najmłodszych czytelników, żeby mi pomogli w tym święcie. Od razu zgłosił się las rąk. – mówił nam Wójt Piotr Rybka - Podczas otwarcia mieliśmy bardzo zacnych gości, między innymi scenarzystkę i pisarkę, a przede wszystkim mieszkankę naszej gminy Ilonę Łepkowską. Otwarcie uświetnił też zespół Bajkonur grający przepiękny jazz, oraz Marcin Minor - wspaniały artysta ilustrator. Udało się też wirtualne spotkanie z Michałem Foggiem – wnukiem niezapomnianego Mieczysława Fogga,  prezesem Fundacji Retro im. Mieczysława Fogga. Pani Małgorzata Pawlak przekazała książkę z autorską dedykacją dla filii biblioteki, która została odczytana przez kierownika Biblioteki podczas otwarcia. Sama z powodu choroby nie mogła dotrzeć na otwarcie.

- W naszej filii planujemy wiele wyjątkowych atrakcji. Mam nadzieję, że uda nam się tu przyciągnąć młodzież i będziemy mieć bardzo ciekawe zajęcia. – mówiła Izabela Lewandowska, kierownik Biblioteki – Chcemy organizować liczne spotkania z autorami, lekcje biblioteczne, zajęcia wielokulturowe, szeroko pojętą strefę inicjatyw. Będziemy mieć bardzo dużo atrakcji, np. planszówki, które chcemy odświeżyć i odciągnąć dzieci od tabletów. Nie zabraknie też nowoczesnych form zabawy, jak magiczny dywan i interaktywne roboty. Jesteśmy biblioteką inną niż wszystkie i właśnie takie jest nasze hasło.  Chcemy też dla naszych mieszkańców organizować  kameralne koncerty, które będą mam nadzieję, miały niepowtarzalny i fajny klimat – dodała Izabela Lewandowska.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Biblioteka inna niż wszystkie


To może Cię zainteresować: