W ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa  Urzędy Miast mogą składać wnioski na dofinansowanie w ramach 4 priorytetów:  poprawa oferty bibliotek;  inwestycja w infrastrukturę bibliotek; zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych; program dotacyjny dla bibliotek oraz promocja czytelnictwa.

To właśnie z 2 priorytetu Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku otrzymała kwotę 2 250 000 zł, na Budowę biblioteki im. Jarosława Marka Rymkiewicza.

Dotacja była okazją do odwiedzenia Biblioteki przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, który na początku spotkania zabrał głos informując, że w drugim naborze pozytywnie rozpatrzono 47 wniosków, na kwotę prawie 79 mln. zł. Następnie głos zabrał dyrektor Instytutu Książki – Dariusz Jaworski. Burmistrz Milanówka  Piotr Remiszewski w swoim wystąpieniu stwierdził, że w Milanówku lubimy przyjmować gości, którzy przyjeżdżają z workiem pieniędzy. Podkreślił również dobrą współpracę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za pozytywną ocenę wniosku dziękowała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Elżbieta Abramczuk-Kalinowska.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowska biblioteka beneficjentem NPRCz na lata 2021 – 2025


To może Cię zainteresować: