Premier Mateusz Morawiecki przekazał już wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Łącznie na Mazowszu zrealizowanych będzie 607 inwestycji na ponad 3,5 mld zł. Wśród beneficjentów znalazły się także samorządy powiatu grodziskiego i pruszkowskiego, których włodarze już odebrali symboliczne czeki.

Do powiatu grodziskiego trafi łącznie 63,8 mln zł. Największa kwota, bo 9,7 mln zł przeznaczona zostanie na wykończenie Centrum Aktywacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Maz. w zakresie 1. i 2. piętra wraz z instalacjami. Z kolei 9 950 000 zł przeznaczy się na rozbudowę oczyszczalni ścieków wraz z rozpoczęciem budowy sieci kanalizacyjnej w stronę Żelechowa w Gminie Żabia Wola, a 9,5 mln zł na modernizację 6 dróg gminnych wraz z odwodnieniem w Milanówku. Będą to: ulice Literacka, Mickiewicza, Okólna, Podgórna, Wojska Polskiego i Żabie Oczko. Gmina Baranów otrzymała w sumie 8 605 000 zł na dwa zadania. Pierwszym jest budowa lub modernizacja sieci oświetlenia ulicznego, drugim modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowościach Cegłów i Stanisławów wraz z rozbudową sieci wodociągowej na terenie gminy. W Jaktorowie natomiast, za kwotę 5 mln zł rozbudowana zostanie sieć dróg gminnych, a w Podkowie Leśnej za 4 615 000 zł nastąpi remont ul. Orlej i przebudowa ul. Sokolej wraz z odwodnieniem i usunięciem kolizji energetycznych. Samo starostwo powiatu grodziskiego otrzymało łącznie 11 405 000 zł, co przeznaczone zostanie na budowę instalacji fotowoltaicznej wspartej na wiatach na parkingu przy siedzibie starostwa w Grodzisku Maz., wykonanie dodatkowej sali operacyjnej w ramach istniejącego bloku operacyjnego w Szpitalu Zachodnim oraz rozbudowę ul. Słowika w Zarębach w Gminie Żabia Wola. Dodatkowe 5 mln zł otrzymał również Związek Powiatowo-Gminny „Grodziskie Przewozy Autobusowe” na zakup 10 autobusów.

W powiecie pruszkowskim realizowane będą inwestycję za łączną kwotę 50 340 935 zł. Miasto Pruszków otrzymało 20 130 000 zł na dwa zadania – przebudowę ul. Groblowej w zakresie wykonania nowej nawierzchni jezdni, ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych i wymiany napowietrznej sieci energetycznej na kablową oraz na rozbudowę przedszkola nr 11, gdzie wykonany zostanie m.in.  remont placówki, dobudowa zaplecza kuchennego i trzech dodatkowych oddziałów, instalacja wiat na rowery i wózki dziecięce oraz dźwig dla osób z niepełnosprawnościami, toalety i place zabaw. Rekordową sumę przyznano również w Piastowie – 15 300 000 zł na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3. Gminy Brwinów, Nadarzyn i Raszyn otrzymały za to po 5 mln zł. Za tę kwotę przebudowane zostaną ulice: Sienkiewicza, Żwirki i Wigury, Lilpopa w Brwinowie, wykonane zadania z zakresu infrastruktury drogowej w Raszynie oraz rozbudowana i przebudowana oczyszczalnia ścieków w Walendowie wraz z budową kolektora tłocznego. Natomiast w Gminie Michałowice za 4 747 671 zł zbudowana zostanie infrastruktura wodno-kanalizacyjna. Samo starostwo powiatu pruszkowskiego otrzymało 8 933 264 zł, za które zbuduje ul. Broniewskiego w Pruszkowie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rozdano rządowe dofinansowania


To może Cię zainteresować: