W niedzielę 20 maja fragmentem „brwinowskiego” odcinka autostrady A2 przejechało ponad 400 uczestników rowerowej Brwinowskiej Masy Krytycznej. Tydzień później, 27 maja na 17-kilometrowy odcinek D przebiegający m.in. przez teren gminy Brwinów zostały już wpuszczone samochody.

Swoją ostatnią szansę wjazdu na autostradę A2 w Brwinowie tydzień temu wykorzystali rowerzyści. Ponad 400 osób wzięło udział w imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Trasa przejazdu liczyła ok. 12 km. Przy budowanym jeszcze punkcie poboru opłat głos zabrał starszy sierżant Andrzej Tazbir z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie Wydział Ruchu Drogowego, który opowiadał o zmianach w przepisach dotyczących rowerów. O budowie autostrady opowiadał Andrzej Kaleta z Firmy Strabag. Już wówczas uprzedzał, że to dla rowerzystów był to ostatni taki wjazd...

Łączna długość przejezdnych już odcinków D i E to ok. 25 km. Trasa prowadzi z Grodziska Mazowieckiego do Pruszkowa i do węzła Konotopa, gdzie można wjechać na S8. Odcinek D został zbudowany przez Strabag, a wartość całego kontraktu wyniosła 652 mln zł.

 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: