Brwinowianin, Jarosław Wolcendorf zakończył na najwyższym stopniu podium swój start w styczniowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym we Włoszakowicach.

Wiele osób kojarzy Jarosława Wolcendorfa i jego brata Jakuba jako właścicieli specjalistycznego serwisu rowerowego, ale Jakoobcycles to również drużyna utalentowanych zawodników, specjalizujących się w kolarstwie przełajowym. W swojej karierze Jarosław Wolcendorf brał udział nie tylko w Mistrzostwach Polski, ale również w Mistrzostwach Europy i Świata. W 2018 r. zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w Koziegłowach. Rezultat ten powtórzył w Szczekocinach w 2020 r.

- Taktyka na wyścig we Włoszakowicach była prosta. Na początku spokojnie, by zobaczyć, w jakiej dyspozycji są rywale. Wiedziałem, że zbyt mocny start może kosztować dużo w drugiej części wyścigu. Kontrolowałem sytuację, a dopiero później postanowiłem przytrzymać wyższe tempo - komentuje Jarosław Wolcendorf swój start w Mistrzostwach na portalu mtb-xc. Mistrz Polski nie zamierza jednak spoczywać na laurach. - Na tę chwilę krótki oddech i rozpoczynamy przygotowania do sezonu letniego - zapowiada.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: