Rower staje się popularnym środkiem przemieszczania się. W taki trend wpisują się rowerowe patrole straży miejskiej, które od początku maja można spotkać na terenie gminy Brwinów.

Komendant Straży Miejskiej w Brwinowie Tomasz Kowalski zdecydował się na wprowadzenie rowerów z wielu powodów. – Zaleta takiej formy patrolowania rejonu miasta i gminy jest oczywista: tam gdzie nie da się wjechać radiowozem, strażnicy pojawią się na rowerach. Z kolei patrole piesze z uwagi na znacznie mniejszą mobilność rzadziej mogą sprawdzać place zabaw dla dzieci, boiska szkolne i parki, gdzie czasem dochodzi do dewastacji mienia, spożywania alkoholu i zaśmiecania terenu. Radiowóz można łatwiej i szybciej zauważyć z daleka, a wówczas amatorzy spotkań „pod chmurką” niejednokrotnie zdążają wyrzucić butelki, puszki i gdzieś się pochować. Należy też zaznaczyć, że taki rowerowy patrol to strażnicy bardziej dostępni dla większej liczby mieszkańców, którzy będą mogli zgłaszać interwencje bez potrzeby wykonywania telefonu czy wizyty w komendzie Straży Miejskiej. Patrol rowerowy można odróżnić po oznakowanych rowerach wraz z wyposażeniem oraz po specjalistycznym umundurowaniu strażników.

Każda z form pełnienia służby ma swoje uzasadnienie, wszystko zależy od konkretnych sytuacji, lokalizacji zdarzeń, a także od rodzaju i charakteru interwencji. – Jestem przekonany, że nowa forma patrolowania rejonu gminy wpłynie na skuteczność podejmowanych działań a tym samym zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców – podkreśla komendant Tomasz Kowalski. – Od 1 kwietnia, codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 6–18 brwinowscy strażnicy pełnią służbę w mieszanych patrolach z policjantami Komisariatu Policji w Brwinowie – dodaje.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: