Rozpoczyna się Rowerowy Maj

Gmina Brwinów po raz pierwszy postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej kampanii promującej aktywność fizyczną wśród uczniów. W konkursie Rowerowy Maj wezmą udział dwie szkoły podstawowe z Brwinowa.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców i opiekunów. Akcja poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji – popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Zasady są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który od 4 do 24 maja dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, zbiera punkty dla siebie, swojej klasy i szkoły. Jeśli lekcje będą się odbywały w szkołach – będą to naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Jeśli nauka prowadzona będzie zdalnie – do zdobycia punktów uznawane będą trwające minimum 30 minut przejazdy do dowolnego celu rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce. Wyjście na zewnątrz i aktywność fizyczna będą w takiej sytuacji jeszcze bardziej potrzebne! Dla najaktywniejszych uczestników, klas przewidziane są atrakcyjne nagrody.

W Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 2 działają już nauczyciele – koordynatorzy szkolni, którzy poprzez wychowawców klas oraz dzienniczki elektroniczne przekażą informacje dla rodziców, zachęcając ich do wspierania kampanii. Organizatorzy liczą, że nawyk wybierania aktywnego, ekologicznego środka transportu podczas podróży do szkoły pozostanie u dzieci na dłużej.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: