Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza w sobotę 9 lipca 2022 r. do dworku Zagroda, gdzie pokazywana jest obecnie wystawa prac artystycznych wykonanych szydełkiem. Będzie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ich autorkę oraz w integracyjnym spotkaniu polsko-ukraińskim.

Od połowy czerwca dworek Zagroda w Brwinowie gości wystawę Beaty Bylinki „Kolorową włóczką malowane, z kolorowej włóczki wyrzeźbione”. Tytuł oddaje już charakter pokazywanych prac, ale trzeba zobaczyć je na własne oczy, by przekonać się, jakie możliwości daje szydełko jako narzędzie działań artystycznych. Włóczkowe wersje obrazów Van Gogha, Muncha i innych malarzy, a także kolekcja lalek i przedmiotów wykonanych z włóczki można podziwiać godzinami.

Spotkanie i warsztaty z ich autorką rozpoczną się w sobotę 9 lipca o godz. 15. Beata Bylinka pokaże i objaśni, jak tworzy swoje szydełkowe obrazki. Warto przyjść z własnym szydełkiem i włóczką, by móc także spróbować swoich sił.

O godz. 17 zaplanowana jest druga część spotkania – ognisko integracyjne. Do udziału w nim zaproszeni są w szczególny sposób uchodźcy z Ukrainy, który goszczą w Brwinowie i próbują tutaj znaleźć dla siebie spokojne i bezpieczne miejsce do życia. Będzie można upiec przyniesione ze sobą kiełbaski, poznać się, wspólnie pośpiewać oraz potańczyć. Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza do wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia w ogrodzie przy dworku Zagroda w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 57.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: