W sobotę 12.03 o godzinie 17.00 w dworku Zagroda w Brwinowie została zorganizowany wernisaż dzieł zatytułowany „Ziemia – Woda - Powietrze” malarki – amatorki Lidii Stolarskiej mieszkanki Ursynowa, związanej jednak rodzinnie z Brwinowem.

Jak sama o sobie mówi autorka prac, chęć malowania i rysowania towarzyszyły jej od dzieciństwa. Jest to pasja na całe życie z różną intensywnością twórczą na różnych jego etapach, bo Pani Lidia to obecnie mama i babcia.

- Zaczęłam uczestniczyć w zajęciach malarstwa w klubie osiedlowym „Kabaty”, a później w Domu Kultury „Imielin”, gdzie doskonaliłam umiejętności pod fachowym okiem artystów-plastyków. Inspiruje mnie piękno otaczającego świata, zmieniające się barwy krajobrazu w różnych porach roku, zmienność światła, nastroju, ulotność chwili. Tematyką moich obrazów są pejzaże, rośliny, ptaki, kwiaty, zwierzęta, czasem martwa natura. Często fotografuję, a zdjęcia te są inspiracją moich obrazów. Maluję różnymi technikami, przeważnie, akrylem, farbą olejną, akwarelą. Rzadziej stosuję pastel, temperę i gwasz. Brałam udział w kilku wystawach zbiorowych i jednej indywidualnej zorganizowanych przez Dom Kultury „Imielin”.

Wielu uczestników wystawy określało twórczość Pani Lidii jako niezwykle nastrojową i sensualną, oddziałującą nie tylko na zmysł wzroku, ale także dotyk i słuch. Wrażenie robiło również piękne operowanie barwami, z reguły naturalnymi i spojonymi, choć zdarzały się kolorystycznie ekspresyjne motywy, a także światłem, które zdawało się wypływać z pejzaży.

Pomysłodawczyniami wystawy były Teresa Cichocka ze Stowarzyszenia Sarna i Bogumiła Stolarska – brwinowski lekarz weterynarii.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: W duchu żywiołów


To może Cię zainteresować: