Pruszkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych należących do Urzędu Gminy w Brwinowie. Odzyskali także skradzione przedmioty o łącznej wartości 15 tysiący złotych.

W ubiegły piątek w godzinach porannych pracownicy Urzędu Gminy w Brwinowie powiadomili o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych, znajdujących się na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych. W pomieszczeniach znajdowały się różnego rodzaju elektronarzędzia. Łupem złodziei padły m.in. kosiarki, kosy i piły spalinowe, wiertarki o łącznej wartości 15 tysięcy złotych.

Sprawcy jednak nie cieszyli się długo ze swoich „zdobyczy”. Gdy przyjechali samochodem do Pruszkowa, czekali już na nich funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy.  Policjanci, podczas przeszukania pojazdu, którym poruszali się sprawcy, ujawnili przedmioty mogące służyć do dokonywania kradzieży z włamaniem,  takie jak łom, nożyce do metalu, a nawet przecinak do betonu. Sprawcy posiadali w pojeździe również odzież roboczą i kominiarkę.  W toku czynności mężczyźni przyznali się do kradzieży  i wskazali  miejsce ukrycia skradzionych elektronarzędzi na terenie Brwinowa.

33-latek i 27-latek zostali zatrzymani. Każdy z mężczyzn usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności  od roku do 10 lat.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: