Na ostatniej październikowej sesji Rady Miejskiej w Milanówku, Burmistrz informował o nowo ustawionych w październiku stojakach rowerowych w centrum miasta. W mieście przybyło 68 nowych stojaków, co jest częściowym rozwiązaniem problemu opisywanego przez nas w artykule "Problem stojaków".

Na terenie Milanówka, w pierwszych dniach października br. zamontowano stojaki dla rowerów w następujących miejscach:

  • po stronie południowej przy budynku Straży Miejskiej i w ciągu ulicy Warszawskiej - 23 stanowiska
  • na ulicy Bliskiej - osiedle TBS - 8 stanowisk
  • na ulicy Przeskok przy sklepie Społem – 6 stanowisk
  • po stronie północnej obok wejścia do podziemnego przejścia pod torami kolejowymi - 31 stanowisk

Poprzednio stojaki rowerowe usytuowane były głównie w centrum miasta, w niżej wymienionych miejscach:

  • po stronie południowej obok dworca kolejowego PKP i przy Straży Miejskiej w ulicy Warszawskiej - 40 stanowisk
  • w ciągu ulicy Warszawskiej pomiędzy ulicami Grudowską i Piłsudskiego, w różnych miejscach - 22 stanowiska
  • w ulicy Przeskok przy sklepie Społem – 4 stanowiska
  • po północnej stronie torów PKP, w ciągu ulicy Krakowskiej i przy wejściu do podziemnego przejścia pod torami kolejowymi – 55 stanowisk
  • na skwerze Ossendowskiego – 11 stanowisk

Na terenie miasta zainstalowano stojaki rowerowe dla 200 rowerów, z czego w bieżącym roku stojaki dla ok. 90 rowerów. Jak widać na zdjęciu stojaki te są już w dużej mierze wykorzystane przez mieszkańców. Warto kontynuować inicjatywę ustawiania stojaków i ustawić je przy przystankach WKD lub przy targu, gdzie rowery przywiązywane są do każdego możliwego miejsca.

Cieszy stale zwiększająca się ilość miejsc na rowery w Milanówku. Szkoda tylo, że zamiast montowanych kiedyś bezpiecznych stojaków rowerowych, w mieście ustawiane są prostsze i gorsze, popularne "wyrwikółka", w których nałatwiejszą metodą przyczepienia roweru jest przypięcie go za koło, które bardzo często zostaje jako jedyna pamiątka po skradzionym rowerze. W chwili obecnej wiele sklepów i instytucji (w naszej okolicy np.: Lidl) wymienia stare stojaki na bezpieczne. W tej kwestii Milanówek niestety wykonał krok w tył.

(Bezpieczne stojaki montowane kiedyś w milanówku)

Problem bezpiecznego pozostawienia rowerów przy stacji kolejowej, sukcesywnie rozwiązywany w Mianówku, jest także problemem innych miejscowości naszego rejonu, przykładem czego są zdjęcia zamieszczone poniżej. Mamy nadzieje, że inne gminy wzorem Milanówka także skutecznie rozwiążą ten problem.

Grodzisk Mazowiecki:

Jaktorów:

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: