Operacyjne ustalenia grodziskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 30-latka podejrzanego o kradzież w miejscowej drogerii. Dzięki dalszym skutecznym działaniom dochodzeniowo-śledczym mężczyzna usłyszał aż 9 zarzutów dokonania tych przestępstw na terenie Mazowsza. Zatrzymany przyznał się do kradzieży perfum, których łączna wartość została wyceniona na około 15 tysięcy złotych. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniu kradzieży perfum o wartości prawie 4 tysięcy złotych z miejscowej placówki handlowej, grodziscy kryminalni natychmiast zajęli się ustaleniem sprawcy tego przestępstwa. Operacyjne działania policjantów prowadziły do mieszkańca sąsiedniego powiatu. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania.

Dalsze skrupulatne czynności w sprawie, prowadzone przez grodziskich śledczych, wskazywały na to, że zatrzymany może być sprawcą także wielu podobnych kradzieży w okolicy. Materiały zebrane z terenu całego Mazowsza pozwoliły na przedstawienie 30-latkowi zarzutów dokonania aż 9 takich przestępstw. Pokrzywdzeni właściciele drogerii stracili towar za około 15 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich kradzieży i dobrowolnie poddał  karze grzywny. Popełnienie tych przestępstw zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: