Ustaleniem i zatrzymaniem trzech obywateli Gruzji zakończyły się wnikliwe i skrupulatne działania grodziskich kryminalnych. Na podstawie dowodów zgromadzonych przez policjantów mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania dwóch kradzieży metodą „na kolec” w Grodzisku Mazowieckim i dwóch podobnych przestępstw w Warszawie. Po wniosku śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 55-latka, 45-latka i 26-latka na 3 miesiące.

Kilka dni temu mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego zgłosił policjantom kradzież dokumentów i kart bankowych na jednym z parkingów podczas wymiany uszkodzonego koła w samochodzie. Z okoliczności kradzieży grodziscy kryminalni natychmiast wywnioskowali jaki mógł być przebieg tego zdarzenia. Podejrzewali, że sprawcy najpierw przebili oponę w aucie, a gdy kierowca dokonywał naprawy, zabrali mu jego rzeczy. Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym i wiele czynności operacyjnych bardzo szybko pozwoliły funkcjonariuszom wytypować osoby podejrzane o kradzież metodą „na kolec”. Kryminalni ustalili miejsce przebywania obywateli Gruzji w Warszawie i zatrzymali tam dwóch mężczyzn w wieku 45 i 55 lat, a kolejnego dnia w innym miejscu także ich 26-letniego wspólnika.

Podczas przeszukania lokalu, w którym przebywali zatrzymani policjanci znaleźli tablet i kilka sztuk okularów korekcyjnych. Po sprawdzeniu tych przedmiotów okazało się, że pochodziły z dwóch innych kradzieży, do których doszło we wrześniu na terenie stolicy. Policjanci dokładnie przeanalizowali także okoliczności podobnych przestępstw w naszym powiecie. Po wykonaniu wielu czynności dochodzeniowo-śledczych potwierdzili, że jeden z zatrzymanych mógł brać udział również w innym zdarzeniu w Grodzisku Mazowieckim. W sierpniu podczas wymiany uszkodzonej opony właścicielowi fiata także została skradziona saszetka z dokumentami, kartami i pieniędzmi.

Zgromadzone przez grodziskich policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie  zatrzymanym zarzutów dokonania łącznie czterech kradzieży. W trzech przypadkach sprawcy działali metodą „na kolec”. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie całej trójki. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: