Zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania tego przestępstwa oraz udziału w rozboju usłyszał 37-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Funkcjonariusze rozpoznali go podczas patrolu jako osobę podejrzaną o wybicie szyby w aucie i zabranie z niego rejestratora jazdy. Mężczyzna miał także przy sobie dokumenty innej osoby, pochodzące z rozboju. Policjanci wystąpili z wnioskiem o jego aresztowanie. Decyzją sądu ten środek zapobiegawczy został zastosowany wobec zatrzymanego na 3 miesiące.

Po zgłoszeniu kradzieży z włamaniem do samochodu, grodziscy policjanci szybko zebrali informacje o zdarzeniu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa i skradzionego rejestratora jazdy. Z analizy materiałów został przygotowany dokładny rysopis podejrzanego mężczyzny, który otrzymali  funkcjonariusze pełniący służbę patrolową. Następnego dnia po zdarzeniu policjanci podczas patrolu grodziskich ulic zwrócili uwagę na osobę, której wygląd  odpowiadał wcześniejszym ustaleniom. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy 37-latku dokumenty innej osoby. Sprawdzony dowód osobisty, karta miejska i karta bankomatowa okazały się utracone podczas rozboju w Warszawie.

Wykonane w sprawie czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem do samochodu, udziału w rozboju oraz usiłowania włamania do rachunku bankowego przy użyciu zabranej karty. Mężczyzna był dodatkowo zatrzymywany wcześniej do przestępstw przeciwko mieniu. Policjanci wystąpili z wnioskiem o aresztowanie 37-latka. Sąd zdecydował o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: