Zakończyła się 24. edycja ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” Wśród zwycięzców znalazła się również Gmina Grodzisk Mazowiecki, która to prestiżowe wyróżnienie otrzymała za budowę nowego terenu rekreacyjnego.

Park Bałtycka, bo o tym projekcie mowa, jest jednym z pięciu dużych terenów rekreacyjnych w mieście. Znajdziemy tu ścieżki pieszo-rowerowe, przy których znajdują się rabaty roślinne kształtem przypominające meandrującą rzekę. Centralny punkt stanowi natomiast żwirowy potok, biegnący wzdłuż kamiennych kul, wydobytych z polskich kamieniołomów, a przecinają go drewniane podesty. Oprócz relaksu wśród nowej zieleni, mieszkańcy mogą liczyć także na aktywny wypoczynek. Znajdują się tu bowiem plac zabaw, siłownia plenerowa i stoliki do gier planszowych. Całość dopełniają elementy małej architektury. Projekt został doceniony nie tylko za walory estetyczne, ale również za funkcjonalność. Park jest kolejnym obiektem, który przyczynia się do zachowania środowiska naturalnego, szczególnie istotnego w dużych miastach. Służyć ma poprawie jakości życia mieszkańców, a przy okazji wspomagać oczyszczanie powietrza, zatrzymywanie wód opadowych i obniżenie temperatury w upalne dni.

Park zachwycił mieszkańców, którzy oddali głosy właśnie na tę modernizację w kategorii tereny zielone. Przypomnijmy jednak, że to nie pierwszy raz, gdy grodziska inwestycja została w ten sposób doceniona. W ubiegłych latach wyróżnione zostały: remont zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 1, rewitalizacja Willi Niespodzianka i budowa Mediateki.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: