Już niedługo wielki finał konkursu Modernizacja Roku. Warto wesprzeć w nim okoliczne obiekty. Niestety odnosimy wrażenie, że w tym roku trudno będzie o wysokie miejsca, gdyż na 7 finałowych obiektów z woj. Mazowieckiego, 5 znajduje się w naszej okolicy.

W tym roku możemy głosować na obiekty w kategoriach:

Elewacje i termomodernizacja

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie

Budynek OSP jest obiektem wolnostojącym wybudowanym w technologii tradycyjnej. Posiada dwie kondygnacje nadziemne i jest częściowo podpiwniczony. W budynku na parterze mieszczą się garaże z warsztatami oraz pomieszczenia socjalne, użytkowane przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Państwową Straż Pożarną. Modernizacja polegała m.in. na:

 1. termomodernizacji zgodnie z zaleceniem Audytu energetycznego,
 2. wykonaniu elewacji z tynku wraz z muralem,
 3. wykonanie obróbek blacharskich attyki, parapetów okiennych, pokrycia dachu wieżyczki,
 4. wymianie części stolarki okiennej na nową trzyszybową o parametrach spełniających wymagania obowiązujących przepisów ochrony cieplnej budynków wraz z nawiewnikami higrosterowanymi,
 5. ochronie części podziemnej przed wilgocią
 6. usprawnieniu wentylacji piwnic przez udrożnienie kanałów wentylacji grawitacyjnej oraz wykonanie nowych nawiewów
 7. naprawie pęknięć ścian elewacyjnych metodą wklejanych prętów oraz iniekcją rys pod ciśnieniem mineralnym materiałem iniekcyjnym
 8. wykonaniu oświetlenia zewnętrznego.

Efekty modernizacji to m.in.:

 1. zwiększenie izolacyjności termicznej i obniżenie kosztów ogrzewania
 2. osuszenie piwnic, zatrzymanie procesu degradacji elementów konstrukcji
 3. znaczna poprawa estetyki (nowa elewacja, okładzina cokołu, daszki nad wjazdami, nowe schody wejściowe z balustradą, nowa brama i furtka, nowe kraty okienne, nowe pokrycie wieżyczki blachą, mural o tematyce strażackiej, zegar)
 4. poprawa funkcjonalności (nowoczesna stolarka okienna z nawiewnikami, nowe drzwi na dach, nowa nawierzchnia placu ze spadkami i odwodnieniem liniowym, poszerzony plac, daszki nad bramami, oświetlenie placu, zegar)

Głosuj


Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta Podkowa Leśna

W okresie od 01.07.2017 r. do 30.09.2018 r. przeprowadzone zostały prace związane z termomodernizacją budynku urzędu. Zostały między innymi wymienione podłogi parteru, które zyskały izolację, niezbędne atesty oraz schludny wygląd. Pomieszczenie toalety na parterze dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymieniono również nieszczelne okna na parterze oraz drzwi do pomieszczeń. Wykonano część instalacji elektrycznej i teletechnicznej, w tym wymieniono oświetlenie z lamp jarzeniowych na ledowe oraz zamontowano sufit podwieszany w korytarzu maskujący część instalacji. Docieplone zostały od wewnątrz ściany szczytowe piętra i części dachu. Wykonana została także elewacja budynku z odtworzeniem jej historycznego, przedwojennego wyglądu (budynek wybudowany w 1927 roku, objęty ochroną konserwatorską) tj. odtworzenie detali ceglanych (narożniki, gzymsy, wykończenia okien itd.). Do budynku dobudowany został już wcześniej podjazd dla osób z niepełnosprawnościami.
Termomodernizacja została zrealizowana w ramach projektu pn.:”Podkowa Leśna dociepla budynki użyteczności publicznej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, oś priorytetowa IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”.

Głosuj


Nowe obiekty

Budowa Mediateki Interaktywnego Centrum Edukacyjno-Społecznego w Grodzisku Mazowieckim

Głosuj


Rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych

Zrewitalizowany teren Stawów Walczewskiego

Głosuj


Obiekty użyteczności publicznej

Remont budynku Domu Kultury "Poniatówka" na potrzeby Muzeum Ziemi Błońskiej

Głosuj


Zachęcamy do wsparcia powyższych inwestycji. Codzienne każdy może oddać jeden głos!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wesprzyjmy lokalne obiekty w konkursie Modernizacja Roku


To może Cię zainteresować: